Powered by CPS-SCHWIMM


Automatic refresh: (30 Sec.)


Official results
Pl. Name ag. Club Time
1. Loeka David (2003) Mega 0:31,34
2. Christian Helten (2003) SV Horrem-Sindorf 0:32,33
3. Jens Heyerick (2003) Koninklijke Kortrijkse Zwemkring 0:33,11
4. Bastian Doherr (2003) Neuwieder Schwimmverein 1909 e.V. 0:33,71
5. Remi Folch (2003) Waterloo Natation 0:34,00
6. Karl Kaminski (2003) SSF Bonn 0:34,31
7. Nils Ditscheid (2003) SG Neunkirchen-Much 0:35,04
8. Robin Vlamijnck (2003) Aalterse Zwemvereniging 0:35,58
9. Horatiu Nae (2003) Clubul Sportiv Median Bucuresti 0:36,19
Pl. Name ag. Club Time
1. Olivier Gantois (2002) Mega 0:28,55
2. Cyril Hanson (2002) Waterloo Natation 0:29,27
3. Jannik Manz (2002) SG Neunkirchen-Much 0:30,22
4. Guillaume Dujardin (2002) Mega 0:30,52
5. Célian Cullus (2002) Waterloo Natation 0:30,89
6. Henrik Wille (2002) SV Neviges 0:33,11
7. Jannik Schuller (2002) SG Neunkirchen-Much 0:33,28
8. Michael Tenten (2002) SG Neunkirchen-Much 0:34,10
9. Tim Veltmann (2002) SV Neviges 0:35,03
10. Phil von der Dovenmühle (2002) SV Horrem-Sindorf 0:35,13
11. Arthur Dussart (2002) Waterloo Natation 0:36,25
Pl. Name ag. Club Time
1. Daniel Schäfer (2001) SSF Bonn 0:26,48
2. Jan Katschke (2001) SG WAGO 0:27,70
3. Tom Vaelen (2001) Embourg Natation 0:28,67
4. Jonas Herteleer (2001) Mega 0:29,25
5. Martin Hérion (2001) Liege Mosan 0:29,99
6. Justin Spies (2001) Neuwieder Schwimmverein 1909 e.V. 0:30,09
7. Xaino Maximus (2001) Mega 0:30,63
8. Paul Ahlgrim (2001) ASV Sankt Augustin 0:31,00
9. Leon Uschwa (2001) SC Neptun Köln-Porz 0:31,49
10. Marc Lorry (2001) SpVgg Lülsdorf-Ranzel 0:32,15
11. Stefan Rohoff (2001) SG Neunkirchen-Much 0:32,62
Pl. Name ag. Club Time
1. Sebastian Aurelius Beck (2000) SV Würzburg 05 0:24,80
2. Anthony Woodrow (2000) Düsseldorfer SC 1898 0:25,84
3. Louis Quiriny (2000) Liege Mosan 0:26,11
4. Martin Ruiter (2000) De Houtrib 0:26,16
5. Rayan Bisenius (2000) Liege Mosan 0:26,41
6. Matthias Derez (2000) Koninklijke Kortrijkse Zwemkring 0:26,67
7. Pieter-Jan Konijn (2000) Brabant East Swimming Team 0:26,74
8. Robin-Alexander Krieger (2000) SC Steinhagen-Amshausen 0:26,98
9. Nils Kleser (2000) SpVgg Lülsdorf-Ranzel 0:27,03
10. Emiel Demeestere (2000) Izegemse Krekel Zwemmers 0:27,05
11. David Schymura (2000) SpVgg Lülsdorf-Ranzel 0:27,36
12. Aurel Wambach (2000) SSF Bonn 0:27,47
13. Jerome Osterkamp (2000) Neuwieder Schwimmverein 1909 e.V. 0:27,67
14. Rosario Spagnolo (2000) Embourg Natation 0:27,89
15. Timo Weisensee (2000) SG WAGO 0:28,07
16. Amin Ghabri (2000) SC Neptun Köln-Porz 0:28,28
17. Samuel Müntz (2000) SSF Bonn 0:28,39
18. Vlad Arpin (2000) Clubul Sportiv Median Bucuresti 0:28,45
19. Torben Stepan (2000) SpVgg Lülsdorf-Ranzel 0:29,61
20. Dragos Spiridon (2000) Clubul Sportiv Median Bucuresti 0:31,09
Jan De Weirdt (2000) Aalterse Zwemvereniging dns
Pl. Name ag. Club Time
1. Jesse van Dijk (1999) De Houtrib 0:25,23
2. René Winkels (1999) SV Horrem-Sindorf 0:26,18
3. Tim Hambloch (1999) SV Horrem-Sindorf 0:26,77
4. Florian Freundel (1999) SG WAGO 0:26,83
5. Jorik Wittevrongel (1999) Mega 0:26,98
6. Dawson Blomme (1999) Izegemse Krekel Zwemmers 0:27,15
7. Mats-Lennart Petersen (1999) SSF Bonn 0:27,61
8. Sebastian Tenten (1999) SG Neunkirchen-Much 0:27,66
9. Hensley Hubert (1999) De Houtrib 0:27,72
10. Alexander Heeren (1999) Brabant East Swimming Team 0:28,08
11. Sebastian Duwe Maier (1999) ASV Sankt Augustin 0:28,14
12. Felix Fuchs (1999) Neuwieder Schwimmverein 1909 e.V. 0:28,29
13. Alexander Barta (1999) Neuwieder Schwimmverein 1909 e.V. 0:28,83
14. Aron Csonti (1999) Gütersloher SV 0:29,07
Pl. Name ag. Club Time
1. Birgen De Graeve (1998) Brabant East Swimming Team 0:24,49
2. Thomas Xhonneux (1998) Liège ATLAS Swimming Club 0:25,23
3. Fabian Graes (1998) SV Horrem-Sindorf 0:25,56
4. Frederik Vilain (1998) SpVgg Lülsdorf-Ranzel 0:25,72
5. Janou Hermans (1998) Swimming Team Tienen 0:25,72
6. François Berger (1998) Liège ATLAS Swimming Club 0:25,99
7. Mike Heinen (1998) SSF Bonn 0:26,15
8. Benjamin Ambroes (1998) Waterloo Natation 0:26,40
9. Fabian Joel Kwaßny (1998) SC Steinhagen-Amshausen 0:26,42
10. Kyle Bringmans (1998) Swimming Team Tienen 0:26,55
11. Marcel Godenau (1998) Pulheimer SC 0:26,64
12. Maurice Godenau (1998) Pulheimer SC 0:26,81
13. Alexander Knaak (1998) SV Horrem-Sindorf 0:27,07
14. Julien Folch (1998) Waterloo Natation 0:27,88
15. Leon Hünemeyer (1998) SG WAGO 0:28,11
16. Eliot Modave (1998) Embourg Natation 0:30,42
Martin Aerts-Bancken (1998) Liège ATLAS Swimming Club dns
Adrien Goire (1998) Embourg Natation dns
Pl. Name ag. Club Time
1. Dries Vangoetsenhoven (1997) Swimming Team Tienen 0:23,33
2. Bram Dobbelaere (1997) Mega 0:24,02
3. Kenzo Colpaert (1997) Mega 0:24,78
4. Romain Iemmolo (1997) Liege Mosan 0:25,15
5. Tim Schacht (1997) SSF Bonn 0:25,21
6. Simon Spilger (1997) SpVgg Lülsdorf-Ranzel 0:25,75
7. Lukas Dittrich (1997) SpVgg Lülsdorf-Ranzel 0:25,79
8. Sebastien Vermeersch (1997) Ieper Swimming 0:26,17
9. Florian Kaempf (1997) SC Hardtberg 1968 0:26,41
10. Julien Hutzemakers (1997) Liège ATLAS Swimming Club 0:26,54
11. Arthur Wambach (1997) SSF Bonn 0:26,67
Pl. Name ag. Club Time
1. Raf Vandevelde (1993) Swimming Team Tienen 0:23,50
2. Maximilian Beck (1995) SV Würzburg 05 0:23,88
3. Matthias Dalfove (1995) Bolzano Nuoto 0:24,02
4. Daniel Kraft (1996) SV Neviges 0:24,12
5. Guillaume Aerts-Bancken (1996) Liège ATLAS Swimming Club 0:24,13
6. Marcel Koltermann (1995) SG Bergheim 0:24,26
7. Marco Uppelschoten (1995) De Houtrib 0:24,37
8. Tim Dreher (1996) SV Würzburg 05 0:24,50
9. Markus Kümpel (1994) SG WAGO 0:24,54
10. Timo Billman (1996) Eurode Kerkrade 0:24,60
11. Mathieu David (1995) Waterloo Natation 0:24,64
12. Florian Schröder (1994) SG Rhein Erft Köln 0:24,70
13. Marcel Wirz (1994) Telekom Post SG Köln 0:24,73
14. Guillaume Roggeman (1993) Waterloo Natation 0:24,79
15. Lars Spanhove (1996) Mega 0:25,07
16. Vincent Heeren (1995) Brabant East Swimming Team 0:25,35
17. Laurens Heeren (1993) Brabant East Swimming Team 0:25,38
18. Milan De Munck (1995) Swimming Team Tienen 0:25,43
19. Karel De Paepe (1995) Brabant East Swimming Team 0:25,45
20. Max Fischer (1995) SV Bergisch Gladbach 0:26,00
21. Marvin Greeven (1995) SC Hardtberg 1968 0:26,02
22. Marco Tillmanns (1996) SpVgg Lülsdorf-Ranzel 0:28,87
Pl. Name ag. Club Time
1. Dries Vangoetsenhoven (1997) Swimming Team Tienen 0:23,33
2. Raf Vandevelde (1993) Swimming Team Tienen 0:23,50
3. Maximilian Beck (1995) SV Würzburg 05 0:23,88
4. Bram Dobbelaere (1997) Mega 0:24,02
5. Matthias Dalfove (1995) Bolzano Nuoto 0:24,02
6. Daniel Kraft (1996) SV Neviges 0:24,12
7. Guillaume Aerts-Bancken (1996) Liège ATLAS Swimming Club 0:24,13
8. Marcel Koltermann (1995) SG Bergheim 0:24,26
9. Marco Uppelschoten (1995) De Houtrib 0:24,37
10. Birgen De Graeve (1998) Brabant East Swimming Team 0:24,49
Pl. Name ag. Club Time
1. Dries Vangoetsenhoven (1997) Swimming Team Tienen 0:23,33

Meeting TV


Swim-Total


BusinessCode GmbH


CPS Schwimm


Stadtwerke Bonn


Valentin Schmitt


Valentin Schmitt


Aventem


Deutsches Rotes Kreuz


Stadt Bonn


Tannenbusch Gymnasium


Pastacasa


Medaillen AS