Powered by CPS-SCHWIMM


Automatic refresh: (30 Sec.)


Official results
Pl. Name ag. Club Time
1. Olivier Gantois (2002) Mega 0:38,42
1:21,76
2:02,03
2:42,39
3:32,20
4:22,00
4:57,79
5:31,46
2. Arne Mestdagh (2002) Koninklijke Kortrijkse Zwemkring 0:37,28
1:18,01
2:00,00
2:41,43
3:29,97
4:18,08
4:56,48
5:31,60
3. Alexander Menzel (2002) SV Bergisch Gladbach 0:41,49
0:00,00
2:08,62
2:50,18
3:43,14
4:33,64
5:11,80
5:48,84
Pl. Name ag. Club Time
1. Jan Laudam (2001) SV Würzburg 05 0:31,40
1:07,46
1:46,43
2:24,61
3:06,87
3:49,13
4:22,26
4:53,76
2. Sebastian Schulz (2001) SV Würzburg 05 0:30,38
1:05,88
1:44,33
2:23,09
3:04,09
3:46,32
4:22,01
4:58,03
3. Max Brandenstein (2001) SV Würzburg 05 0:33,61
1:09,31
1:50,32
2:30,08
3:14,77
4:00,21
4:32,95
5:05,07
4. Stefan Waalkens (2001) De Houtrib 0:35,30
1:17,87
1:57,05
2:35,26
3:20,64
4:06,36
4:43,76
5:18,83
Pl. Name ag. Club Time
1. Sebastian Aurelius Beck (2000) SV Würzburg 05 0:30,12
1:04,85
1:40,98
2:16,27
2:57,61
3:38,44
4:08,74
4:38,33
2. Rayan Bisenius (2000) Liege Mosan 0:33,24
1:10,33
1:48,26
2:23,42
3:08,65
3:50,41
4:20,16
4:49,83
3. Brecht Decuyper (2000) Mega 0:32,49
1:08,33
1:46,24
2:22,81
3:05,13
3:46,50
4:19,22
4:50,51
4. Carlos Fischer (2000) SSF Bonn 0:32,74
1:09,61
1:48,39
2:27,27
3:08,10
3:50,63
4:24,48
4:57,91
5. Pieter-Jan Konijn (2000) Brabant East Swimming Team 0:32,20
1:07,99
1:45,31
2:21,67
3:07,12
3:52,92
4:28,01
5:01,85
6. Emiel Demeestere (2000) Izegemse Krekel Zwemmers 0:31,71
1:10,22
1:50,12
2:29,74
3:14,31
4:01,15
4:37,90
5:12,94
7. Sebastian Mihaila (2000) SV Bergisch Gladbach 0:34,03
0:00,00
1:54,71
2:33,27
3:17,78
4:03,88
4:40,17
5:15,56
8. Samuel Müntz (2000) SSF Bonn 0:32,83
1:12,21
1:53,52
2:33,29
3:16,23
4:01,66
4:39,43
5:16,88
9. Fabian Schultz (2000) Telekom Post SG Köln 0:33,50
1:13,02
1:52,51
2:31,57
3:17,30
4:03,69
4:41,80
5:17,74
Pl. Name ag. Club Time
1. Matthijs Brouwer (1999) Brabant East Swimming Team 0:30,31
1:05,88
1:42,25
2:17,55
2:57,34
3:38,64
4:11,89
4:43,72
2. Andreas Schepens (1999) Aalterse Zwemvereniging 0:30,46
1:03,78
1:42,61
2:20,77
3:01,45
3:42,55
4:13,76
4:43,81
3. Corentin Stavart (1999) Swimming Team Tienen 0:31,90
1:08,60
1:46,42
2:23,97
3:02,77
3:42,49
4:16,66
4:50,62
4. Jorik Wittevrongel (1999) Mega 0:32,63
1:11,18
1:49,38
2:27,68
3:09,59
3:51,06
4:25,22
4:57,17
5. Eskill De Witte (1999) Mega 0:34,39
1:13,97
1:56,27
2:36,30
3:21,32
4:07,58
4:44,11
5:19,61
Pl. Name ag. Club Time
1. Philip Graf (1998) SG WAGO 0:29,61
1:04,54
1:41,30
2:17,63
2:56,35
3:35,64
4:09,24
4:41,47
2. Bent Buttwill (1998) SC Steinhagen-Amshausen 0:30,75
1:07,33
1:45,72
2:24,30
3:03,03
3:43,31
4:18,42
4:51,23
3. Moritz Winterroth (1998) SV Würzburg 05 0:30,70
1:06,22
1:43,28
2:20,86
3:03,23
3:45,87
4:19,46
4:51,74
4. Tjorven Dewulf (1998) Koninklijke Kortrijkse Zwemkring 0:30,39
1:07,36
1:45,13
2:21,95
3:06,43
3:51,46
4:25,62
4:57,36
5. Kyle Bringmans (1998) Swimming Team Tienen 0:32,32
1:09,65
1:48,08
2:25,18
3:08,77
3:52,41
4:27,83
5:01,51
6. Josch Komenda (1998) SV Bergisch Gladbach 0:32,03
1:10,13
1:52,01
2:32,42
3:16,82
4:01,89
4:36,29
5:10,17
7. Leon Hünemeyer (1998) SG WAGO 0:35,90
1:17,61
1:59,13
2:40,86
3:24,88
4:09,54
4:44,26
5:18,84
Pl. Name ag. Club Time
1. Frederik Bär (1997) SV Würzburg 05 0:30,16
1:04,03
1:39,26
2:12,67
2:51,56
3:30,73
4:03,39
4:33,63
Pl. Name ag. Club Time
1. Ken Cortens (1993) Brabant East Swimming Team 0:28,49
1:00,39
1:36,79
2:12,16
2:50,08
3:27,97
3:59,49
4:29,91
2. Ruwen Straub (1993) SV Würzburg 05 0:28,86
1:02,12
1:37,48
2:12,47
2:54,67
3:36,14
4:05,10
4:33,45
3. Valentin Decossaux (1995) Swimming Team Tienen 0:29,92
1:04,61
1:38,93
2:14,69
2:52,58
3:31,89
4:03,98
4:35,89
4. Dix Eisenbraun (1996) SV Würzburg 05 0:30,34
1:05,02
1:42,03
2:18,54
2:56,74
3:36,12
4:09,18
4:39,36
5. Noah De Muynck (1996) Mega 0:29,92
1:05,04
1:41,19
2:16,83
2:56,99
3:37,65
4:10,43
4:42,08
6. Lukas Herman (1995) Brabant East Swimming Team 0:29,78
1:03,89
1:41,19
2:17,21
2:59,38
3:41,59
4:15,34
4:47,75
7. Jan-Philipp Schiffmann (1996) SC Hardtberg 1968 0:30,91
1:07,46
1:49,42
2:29,73
3:14,65
3:56,87
4:32,84
5:06,09
Pl. Name ag. Club Time
1. Ken Cortens (1993) Brabant East Swimming Team 0:28,49
1:00,39
1:36,79
2:12,16
2:50,08
3:27,97
3:59,49
4:29,91
2. Ruwen Straub (1993) SV Würzburg 05 0:28,86
1:02,12
1:37,48
2:12,47
2:54,67
3:36,14
4:05,10
4:33,45
3. Frederik Bär (1997) SV Würzburg 05 0:30,16
1:04,03
1:39,26
2:12,67
2:51,56
3:30,73
4:03,39
4:33,63
4. Valentin Decossaux (1995) Swimming Team Tienen 0:29,92
1:04,61
1:38,93
2:14,69
2:52,58
3:31,89
4:03,98
4:35,89
5. Sebastian Aurelius Beck (2000) SV Würzburg 05 0:30,12
1:04,85
1:40,98
2:16,27
2:57,61
3:38,44
4:08,74
4:38,33
6. Dix Eisenbraun (1996) SV Würzburg 05 0:30,34
1:05,02
1:42,03
2:18,54
2:56,74
3:36,12
4:09,18
4:39,36
Pl. Name ag. Club Time
1. Ken Cortens (1993) Brabant East Swimming Team 0:28,49
1:00,39
1:36,79
2:12,16
2:50,08
3:27,97
3:59,49
4:29,91

Meeting TV


Swim-Total


BusinessCode GmbH


CPS Schwimm


Stadtwerke Bonn


Valentin Schmitt


Valentin Schmitt


Aventem


Deutsches Rotes Kreuz


Stadt Bonn


Tannenbusch Gymnasium


Pastacasa


Medaillen AS